Kakao je zapomenutou superpotravinou

Kakao je na kvůli své lákavé chuti obvyklou součástí mnohých pochutin i nápojů. Samotná čokoláda na kakaových bobech stojí. Samozřejmě platí, že čím více kakaa čokoláda obsahuje, tím lépe. Co je tedy na kakau tam přínosného a proč jsme ho do EthicPower přidali pořádnou porci?

Flavonoidy

Jednou z hlavních předností kakaa jsou flavonoidy – sekundární rostlinné látky. V rámci německo-americké studie bylo zdravým mužům podáno 900 mg flavonoidů. Stačila jedna studie na to, aby se prokázal zvýšený výskyt oxidu dusného v krvi, který má schopnost snižovat krevní tlak. Mimo to se prokázala lepší funkce endotelu, což je vrstva buněk na vnitřní straně cév (více o endotelu na Wikipedii). Kvalita této vrstvy má klíčový dopad na celý kardiovaskulární systém ale i nemoci jako je cukrovka druhého typu (studie na ni je zde). Právě taková onemocnění jsou v tzv. civilizovaném světě velmi běžná. Jejich příčinami jsou především špatná strava a celkově nezdravý životní styl.

Podobná studie byla dělána v Holandsku, kde vědci zjistili, že u mužů nad 70 let, kteří konzumovali nadstandardní množství kakaa po dobu 15 let, byl zjištěn nižší krevní tlak a zdravější cévy než u srovnávaných osob.

Nadprůměrnou konzumací kakaa jsou známí indiáni „Kuna“ v Panamě. V současné době žije na 30 000 těchto domorodců. I u nich byly naměřeny podstatně nižší hodnoty krevního tlaku a výskyt dalších onemocnění jako je cukrovka, mrtvice, rakovina a další. Studie pojednávající o souvislosti kakaa, resp. flavonoidů a indiánech Kuna je zde. Zajímavé je, že toto etnikum používá hákový kříž jako svůj symbol. Došli k němu ale zcela nezávisle od významu, který známe my. Má znázorňovat nadpřirozenou bytost, která stvořila svět.

Kakao prospívá i mozku a opět jde o krevní oběh. Díky kakau se mozek více prokrvuje, a právě správné prokrvení je důležitou prevencí proti demenci a problémům se ztrátami paměti.

Kakao je také výborným a přírodním zdrojem hořčíku a draslíku. Spolu s vitamínem B12, který usnadňuje jeho vstřebání, magnezium urychluje regeneraci svalů a zabraňuje křečím. V tepelně nezpracovaném kakau je obsažen i vitamín C a vitamíny B. Kakao obsahuje okolo 20 % bílkovin, takže část proteinu v EthicPower pochází i z tohoto přírodního zdroje (asi 1-1,5 g na porci). Pozitivní výsledky z rozboru bílkovin v kakau jsou dostupné na webu sciencedirect

Výhody kakaa jsou nesporné. V neposlední řadě je to také chuť, která nalezla oblibu všude na světě. I proto jsme kakao zařadili spolu s jahodami jako naši první příchuť.

Pin It on Pinterest